جمعه, 28 تیر 1398

هیچ دعایی به آسمان نمی رسد مگر اینکه دعا کننده بر محمد و آل او صلوات بفرستد. امیرالمومنین (ع)

مصاحبه اختصاصی با مدیر عامل شرکت

 

 

 

 

 

گفتگوی اختصاصی سایت با آقای محمود زینلی مدیر عامل شرکت فتح یاوران

 ضمن عرض سلام ، لطفاً خودتان را معرفی کنید"

اینجانب محمود زینلی متولد سال 1343 دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت که تا کنون در دو مقطع مسئولیت  مدیریت اجرایی شرکت را عهده دار بوده ام ، مقطع اول از سال 1380 تا 1385 و مقطع دوم از اواخر سال 1391 تا کنون.

  تعریف شما از وضعیت کنونی شرکت چیست؟

با توجه به اینکه شرکت از سال 1377 تاسیس شده و کارهای بزرگی انجام داده ( حدود 23 پروژه بزرگ عمرانی و چندین پروژه تولیدی – خدماتی – کشاورزی – دامداری – پرورش ماهی و ... ) وضعیت خوبی دارد و دلیل بنده هم این است که طی 11 سال گذشته به طور متوسط سالیانه 38% سود پرداخت نموده است و ارزش فعلی سهام شرکت با توجه به دارایی ها هر سهم 3000 ریال می شود. در اینجا لازم است توضیح داده شود که ارزش اسمی هر سهم 1000 ریال و هر سال سود خالص یا پرداخت شده یا در راستای افزایش سرمایه به سرمایه سهامداران اضافه شده یعنی سهامداران علاوه بر افزایش سرمایه اولیه خود در حال حاضر از سه برابر ارزش سهام نیز بهره مند می باشند و فعلا هم هر سهم در بازار بین 2000 تا 2500  ریال خرید و فروش می شود.

  انگیزه شما از اشتغال در شرکت فتح یاوران چیست ؟

با توجه به اینکه سهامداران شرکت از ایثارگران و خانواده معظم شهدا و بسیجیان و پاسداران عزیز می باشند و در هر دو مرحله خدمتی در شرکت بنا به ضرورت و پیشنهاد دوستان این مسئولیت را پذیرفته ام و به این خدمت نیز افتخار می کنم و اعتقاد دارم اگر بتوانم به خوبی خدمت کنم در ادامه جهاد دوران دفاع مقدس است و خودم را خادم سهامداران می دانم و با انگیزه بسیار بالا در حال خدمت می باشم و امیدوارم بتوانم وظیفه ام را به نحو احسن انجام دهم .

  راز موفقیت و پیشرفت خود را در چه می دانید؟

به نظرم اگر در هر مقطعی موفقیتی کسب می شود نتیجه اعتماد سهامداران به بنده و همکاری دلسوزانه همکاران عزیزم در شرکت می باشد و نکته مهم صداقت در عمل و تلاش خالصانه می باشد.

 بزرگترین آرزوی شما برای شرکت و سهامداران چیست؟

بزرگترین و مهمترین آرزوی بنده کسب سود حلال و وجود خیر و برکت در آن می باشد و انتظارم رضایتمندی سهامداران و نهایتاً رضایت خداوند می باشد چرا که ما خدمت به خلق خوب خدا را عبادت می دانیم

 چه زمان رضایتمندی کامل از کار خود دارید ؟

انسان همیشه به دنبال کسب دستاوردی بزرگتر از گذشته می باشد و طبیعتاً بنده هم اینچنین هستم

 چه راهکارهایی برای انتقال تجربیات خود به دیگران در نظر دارید تا آنها شکست های احتمالی شما را تجربه نکنند؟

ما جلسات مشورتی زیادی با همکاران داریم و وضعیت حال و گذشته شرکت را تجزیه و تحلیل می کنیم و به نظرم همین امر باعث انتقال  تجربه به مدیران جوان شرکت می باشد.

 چه راهکارهایی برای ایجاد و توسعه کار آفرینی و موفقیت وجود دارد ؟

اجرای پروژه های ساختمانی که در حال اجراء می باشد و احداث کارخانه کود الی که در آستانه تولید آزمایشی می باشد و همچنین احداث کارخانه های دیگر مانند تولید خوراک دام و طیور که در برنامه سال 93 شرکت می باشد از جمله راه کارهای کارآفرینی است.

  در حال حاضر نیاز شرکت را در چه می بینید و پیشنهادتان برای گسترش کار چیست؟

فعلاً از  ظرفیت های موجود شرکت برای توسعه پروژه های جدید استفاده می کنیم و در صورت مشارکت سهامداران می توان برای پروژه های بزرگتری از جمله تامین مسکن فرزندان سهامداران محترم برنامه ریزی کرد و به دنبال به جریان انداختن سرمایه های راکد شرکت نیز می باشیم.

 از چه روش هایی برای رفع خستگی و نا امیدی روحیه خود استفاده می نمایید تا دوباره به کارتان بازگردید؟

به دلیل اینکه فرصت کمی برای خدمت به خلق خوب خدا در این چند روز دنیا وجود دارد با انگیزه بالا و روحیه قوی همانند دوران جوانی در تمام ساعات روز و حتی روزهای تعطیل مشغول فعالیت هستم و برای کارکنان خدمات روحی رفاهی  در برنامه سالیانه پیش بینی کرده ایم که در حال اجرا می باشد.

 یک خاطره از کارتان تعریف کنید ،

در یکی از سالهای خدمتم در شرکت که اتفاقاً سودی معادل 140% کسب کرده بودیم یکی از سهامداران فرمودند چرا کم سود می دهید گفتم خب دیگر چکار کنیم ایشان گفتند " چه " را بردارید و "کار" کنید گفتم چشم ( خاطرات شیرین تر در مصاحبه های بعدی )

  با چه دیدی به بازار کسب و کار می نگرید ؟

بازار کسب و کار می تواند به یک بازار عبادت تبدیل شود و کسب و کار باید مزرعه ای برای آخرت باشد.

 به نظر شما بزرگترین مشکل در چیست ؟

بزرگترین مشکل عدم ثبات اقتصادی و سوء استفاده سود جویان ازین موقعیت و ضعف صداقت و خداترسی در بازار کسب و کار فعلی می باشد.