جمعه, 28 تیر 1398

هیچ دعایی به آسمان نمی رسد مگر اینکه دعا کننده بر محمد و آل او صلوات بفرستد. امیرالمومنین (ع)

چرا کود آلی؟


توجه به امر بهداشت ، سلامت جامعه ، محیط زیست و رعایت جنبه های پیش گیری قبل از درمان بدون توجه به روش های استفاده از انواع کود های رایج در بازار ( طبیعی و شیمیایی ) در کلیه امور زراعی و باغداری و گلخانه ای امکان پذیر نیست .

امروزه با دست خود بر اثر استفاده بی رویه از انواع مختلف کود های شیمیایی ، سموم و آفت کش های گوناگون در کشاورزی موجب پیدایش بیماری هایی در خاک و گیاهان ، محصولات و موادغذایی و در نهایت از دست دادن سلامتی خود گشته ایم . در کشور عزیزمان ایران سالانه بیش از 34000 نفر بر اثر ابتلاع به بیماری های سرطان جان خود را از دست می دهند که از این تعداد %90 آن در استان هایی می باشد که بیشترین مصرف کودها و آفت کش های شیمیایی را دارند.


با توجه به اینکه استفاده بی رویه از سموم و آفت کش های شیمیایی در کشاورزی آثار نامطلوبی بر خاک و محصولات کشاورزی و .... را به دنبال داشته ، یکی از منشاء های مهم ابتلا به بیماری ها و سرطان در حیوانات و انسان تشخیص داده شده است.


شرکت فتح یاوران قم با بهره مندی از کارشناسان مجرب و با مطالعه و تحقیق در این زمینه و اخذ مشاوره از محققین و متخصصین مربوطه در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی با هدف تولید محصولی جایگزین و بی خطر، اقتصادی و مفید برای غنی سازی خاک های مناطق مختلف کشور ، صرفه جویی در مصرف آب ، افزایش محصولات کشاورزی ، افزایش ماندگاری و خواص محصولات نباتی و درختی و کاهش هزینه های کشاورزان زحمت کش با مشارکت شرکت بهپرور اقدام به احداث کارخانه تولید کود آلی غنی شده در دو خط گرانوله و پلیت با ظرفیت 10 تن در ساعت و کود محلول نموده است.

ادامه دارد....